Přírodní message

1 Úno , 2017 Blog

V Brně opět nasněžilo, a tak nám projížďka po městě skýtá panorama lidských nálad z té nejtěsnější blízkosti. A to nekecám, ani jsem se v autobuse náhradní dopravy nemusela držet ;).
 
Někteří se na sebe usmívají ve stylu – jsme v tom spolu! Další si bodře povídají s ostatními: “Máte pěknou čepici, modrá je má oblíbená barva.” nebo: “Mám dvě dcery, jedna dělá toto, druhá tamto…” 
 
Jiní si společně notují o tom, jak to dopravní podnik zase nezvládl: “věděli to už včera, nechápu, proč mají teda ještě dnes zpoždění”.
 
Dále jsou tu tací, kteří si svou frustraci z tučňákování a tulení vybíjí na druhých: “Co si to dovolujete, takhle se sem cpát?! Příště půjdete pěšky, nohy na to máte mladý dost.”
 
Někteří se rozhlíží a zkoumají situaci, jiní jsou zalezlí ve svých knížkách a čtečkách.
 
Někteří musí za všech okolností přijít včas, i kdyby při tom měli někoho jiného porazit, jiní ve jménu zenového mistra prostě počkají na další spoj. Možná přijede, možná ne. A naštěstí, všichni mají při čekání na co koukat – jeden pán zrovna odsněhovává auto. A to je vlastně krásné, vezmeme-li v potaz, že ti koukající lidé mají za zády kino ;).
 
Myslím si, že nám počasí vysílá jednoduchou message a my ji akorát ingorujeme. Říká nám: „příroda spí a odpočívá, tak si taky sedněte doma u krbu (nebo u té vaší moderní techniky), nabírejte síly a buďte se svými nejbližšími”. Kdybychom to respektovali, pak by nás ta “změna počasí” tak netrápila a možná bychom si užili s radostí, že po dlouhé době je zima opět v čase zimy a navíc tak krásně sněží.. 😉


Comments are closed.