Reference aneb co o mně říkají...

Honza Brázda

"Fakt super kurz (Zodpovědnost za vlastní život). Sešli jsme se tam opravdu super parta. Kurz probíhal v příjemné atmosféře, kde jsem se cítil skoro jak doma. Lekce byly proloženy různými aktivitami, takže bylo fajn že kurz probíhal v kolektivním duchu. Zároveň byl prostor si na dané otázky odpovědět sám pro sebe. Kurz mi byl určitě v mnohém přínosný hlavně také proto, že jsme se dále scházeli a sdělovali jsme si své úspěchy a pokroky. A to samo o sobě mě vedlo k tomu, abych se snažil udělat vždy něco navíc, abych měl s čím se pochlubit. O podobná témata se zajímám již dlouho a i díky tomuto kurzu jsem se postupně pustil do věcí, které jsem vždy chtěl, jako třeba naučit se umělecké kovářství, nebo začít budovat svůj e-shop. Poznal jsem také víc sám sebe, co chci a co je pro mě důležité. Každému kurz vřele doporučuji a těším se, že se třeba i s vámi na nějakém podobném potkám."

"Workshop (Zodpovědnost za vlastní život) mi pomohl se zastavit a rozhlídnout. Ohmatat si ty křehké hranice a pochopit, že jsem to hlavně já, kdo určuje, jestli budu šťastná. Irča je světlo, svou laskavostí, upřímností a ochotou podělit se o vlastní příběh otevírá prostor, ve kterém se cítím bezpečně a slyšena. Nebojí se říkat věci, které není jednoduché slyšet a sama žije to, co se nám snaží předat. V průběhu kurzů používá různé hry a imaginační techniky, které mi pomáhají objevovat sama sebe. Díky workshopu a následných setkání postupně nacházím odvahu být upřímná a šťastná."

Tereza Juráková

"Workshop (Zodpovědnost za vlastní život) mi nabídl vzácnou možnost zastavit se a věnovat se chvíli odpovědnosti za svůj život a ničemu jinému. Téhle chvíli předcházelo několik cvičení, která mi pomohla rozpomenout si na své zkušenosti a inspirovat se přístupem ostatních. I když teď rozhodně nejsem jiný člověk než před workshopem, svou odpovědnost si uvědomuju mnohem častěji a o něco častěji tak vyhrávám nad svými výmluvami."

Miloš Kroulík

Anna Falzonová

"Irena má dar nastavit zrcadlo. Nepapouškuje z učebnic "na šťastný život", předává to, čím si prošla, co zažila, ale vždy s ujištěním, že nemá patent na pravdu. Na tohle přišla na její cestě a třeba mi to pomůže, ale má cesta může být jiná a je to v pořádku. Irča mi pomáhá dívat se na situace z úhlů, které mi jsou často v daném okamžiku nepřístupné. Často si její "pracuj s realitou" připomínám, když v bouři pocitů vytvářím domněnky, které mají od reality daleko. Vím, že Irče můžu důveřovat, svěřit se a vědět, že to zůstane tam, kde si přeju. Že si váží každého a s každým se snaží jednat s nejlepším vědomím. Snaží se být upřímná sama k sobě, čímž učí i ostatní - mě - snažit se o to samé. Snaží se rozklíčovat finty, které sami na sebe umíme hrát, protože se třeba bojíme nebo si myslíme, že nemůžeme, nebo vlastně vůbec nechceme, ale nemáme ty koule si to přiznat. Irča tyhle koule dává. Kolikrát jsem odcházela z našeho setkání s "aha" a kolikrát mi tohle "aha" ještě několik týdnů zvonilo v hlavě. Irča mi pomáhá uvědomit si, že mám ve vlastních rukou víc, než si myslím. Díky za ni, vesmíre."