Věřte nevěřte

18 Led , 2017 Blog

Vždycky jsem si přála žít v pohádce. Teda jinak. Vždycky jsem si přála mít magický schopnosti. Nebo ještě jinak? Zkrátka lítat na drakovi, mít křídla, umět kouzlit a tak a tak. Žít v čarovném světě, kde je možné něco víc, než v tom našem. U fantasy filmu vzdychám ach, och. Eragon má draka a taky kouzelné drahokamy, které nabije energií, a využije je později, když potřebuje. A taky umí pracovat se svou myslí. Vnímat vše a zároveň se zaměřit přesně na to, co potřebuje. Hellboy se ničeho nebojí. A tak dále a tak dále.
 
Tyto dny mám pocit, že se mi mé nesplnitelné přání plní. Že jsem krůček po krůčku blíže k těmto magickým schopnostem. Mám přívěšek, který můžu nabít energií, a později ji využít. Mám pocit, že až jednou zařvu tak, jak to vevnitř cítím, tak způsobím zemětřesení. Takovou tu vlnu, jak všechno kolem popadá. Takovou tu energii, s kterou Leeloo na konci Pátého elementu zachrání svět. Cítím to svrbění v těle, proudící energii čekající na vypuštění. Mám z toho nekonečnou radost, stírají se hranice nemožného.
 
Čekala bych, že se někdy dostanu do domu osvíceného muže? Těžko. To jsou výjimeční lidé a do jejich úzkého kruhu se nedostane jen tak někdo. Yet, here I am. Sedím v Dánsku v jeho kuchyni, krátce po session s ním. Dýchali jsme a kašlali, dávili se a řvali. Brečeli a bouchali, dýchali víc a řvali ještě víc. Takové to normální holotropní dýcháníčko.
 
Takže zaprvý vám chcu říct – zázraky se dějí.
 
A zadruhý – nikdo mě nenapadlo, že osvícení lidé žijí normální život. Automaticky jsem předpokládala, že jen čumí do zdi a mají tak celý den věnovat se nám nadšeným zoufalcům. A pak jsme přijeli a zjistili, že, zaprvé, už tu náš osvícený muž nějaký jiný lidi má!, a zadruhé, že chodí k zubaři, vaří si slaninu, kouká na telku a jezdí na masáž. Zkrátka normální život. V Praze na semináři nám říkal: „Before enlightenment going for water and chopping woods. After enlightenment going for water and chopping woods.“ Beztak jsem si to neuměla představit. A teď to sleduju z první dobré. A je to skvělý. A uklidňující. Jde o to žít ten život vnitřně jinak. Být tady a teď. Být v uvědomění. Vědoma si toho, že vše je pomíjivé. Ale neznamená to, že se musíš odstřihnout od své rodiny, své rodné půdy, jít do hor a navěky tam sám koukat do stromů… Úleva.
 
A víte co? Neplatím za session, protože na oplátku uklízím :D. Takový normální bartrový obchod. Jakože cože :D? Zkrátka osvícený život je ten samý život. Akorát z jiné perspektivy. Jdu trénovat své magic powers.
 
Ps. věřte nevěřte. Your choice :).


Comments are closed.